Wspomnienie tygodnia: spacer po Havanie

Do stolicy tego pięknego kraju dotarłyśmy nocą. Autostopem. Jechałyśmy z kierowcą, którego piąte przez dziesiąte rozumiałam. Był jednak tak uczynny, że wysadził nas z kabiny, zaprowadził na przystanek autobusowy i kupił nam bilety. Następnie, wyjaśnił dokąd dokładnie mamy jechać i kiedy dokładnie wysiąść.  Jego ogromnej kabiny, świecidełek na szybie oraz sposobu złapania tego autostopu na lampkę od roweru (migającą, czerwoną) nigdy nie zapomnę.

Samo miasto robi wrażenie. Habana Vieja – swoją starością, obdrapanymi ścianami, a jednocześnie mnóstwem zabytków, pięknych ulic oraz ludzi. Kubańczycy to jeden z najsympatyczniejszych narodów z jakimi się spotkałam. I choć nie mają u siebie na wyspie miejsca mlekiem i miodem płynącego, potrafią spędzać wolny czas zupełnie inaczej niż można by się tego spodziewać. Grają, śpiewają, rozmawiają. Robią to na ulicach, w kawiarenkach, w Casas de la musica czy nawet na balkonach. Zresztą, co tu dużo pisać. Sami zobaczcie!

[Not a valid template] [audio:cuba.mp3|loop=yes|autostart=yes]

Autor: Ewa

Humanistka z wykształcenia, pracownik branży lotniczej, pasjonująca się relacjami międzyludzkimi, poznawaniem nowych kultur, islamem i fotografią. Co jakiś czas pakuje plecak i jedzie tam, dokąd ciągnie ją serce. Kiedyś dostała propozycję dołączenia do ekipy koleżanek wybierających się do Ameryki Południowej i to wystarczyło, by złapała bakcyla podróżowania. Lubi być blisko ludzi i ich życia. Współtwórczyni tego bloga.

Udostępnij ten post na:

4 komentarze

 1. Agato, zwykły najzwyklejszy spacer ulicami. Ci panowie i panie na szczudłach to tak jakos na nas wpadli.:D Pewnie z jakiejs okazji to robili, ale nie pamietam zupełnie z jakiej.:D Ale pamietam Muzeum Slimakow w centrum miasta.:)

  Napisz odpowiedź
 2. spacer świetny, żałuję, że nie ma takich w Warszawie…
  Może to ja powinnam rozpocząć :)

  Napisz odpowiedź
 3. Agato, powiem tak Warszawa nie Havana, ale jakby Cię tak na spacery wyzwać, to może jakieś fajne perełki stolicy udałoby Ci się odkryć?:D

  Napisz odpowiedź

Zostaw odpowiedź