A tam nie pojedziemy…

Meksyk dużym krajem jest. Już to, co zaplanowaliśmy, będziemy robić sprintem. Jednak o parę atrakcji turystycznych moglibyśmy zahaczyć. Lista poniżej.


Acapulco:
gorący Pacyfik, półnagie Meksykanki na plażach, drinki z palemkami i płatności w USD; a, w  sumie można odpuścić sobie te drinki.

Tijuana:  to, co powyżej + półnagie obywatelki USA, wykarmione w MacDonald’s…; OK, może to jest argument, żeby tam jednak nie jechać. :)

Aguas Calientes:  nie, to nie to słynne; tamto jest w Peru; ale jak sama nazwa wskazuje, mają tam gorące źródła, jedne z najsłynniejszych w całym Meksyku; w sumie po trekkingu poleżałoby się w ciepłej wodzie…

A’propos trekkingu w Sierra Madre de Ciapas. Okazuje się, że historycznie to zawsze był region walk partyzanckich, a obecnie dochodzi również problem wojny narkotykowej. A i kiepsko z infrastrukturą. Ale spoko, damy radę. Co? Mnie zastrzelą? Już prędzej ci partyzanci czy tam inni przemytnicy mogliby nas – i mnie, i Ewę – zwerbować jako instruktorów. Oczywiście, za odpowiednie wynagrodzenie, i to bynajmniej nie w pesos. W końcu ma się to doświadczenie nabyte na Camo Party, a usługi konsultingowe dzisiaj nieźle kosztują. ;)

Ale znając nasze szczęście, to prędzej natkniemy się na Chupacabrę (coś, jak Yeti czy Sasqatch, tylko ciut groźniejszy), niż na partyzantów. W Nepalu też liczyłem na maiostów.
I co? Nada. :(

Autor: Tomek

Politolog i dziennikarz z wykształcenia, konsultant biznesowy z zawodu, podróżnik z zamiłowania. Zarządza agencją konsultingową Ancla Consulting specjalizującą się w dotacjach unijnych dla przedsiębiorców, wykłada geografię polityczną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wszystkie wolne chwile wykorzystuje na podróże, a zdjęcia i relacje z nich zamieszcza na tym blogu.

Udostępnij ten post na:

3 komentarze

 1. Hmm, w sumie to mamy dośc rozbieżne pojęcie na temat tych miejsc. W ogóle to mam nadzieje, że ktoś jeszcze umarł ze śmiechu czytając o tym, że Tomek chce sie wybrać do Acapulco!?
  Moje zdanie jest takie:
  – Acapulco: zobaczenie “la quebrada clavadistas” mnie nie przekonało, wolę sama skakać na bungy, albo oszczedzić na paralotniarski kurs. A Tomkowi widac brakło rzeczowych argumentów i negocjacyjnych umiejętności, bo sam dośc szybko skreslił to miejsce z mapy podóży.:P
  – Tijuana: cóż dla mnie ta podróż ma zupełnie inny cel, niż odwiedzanie miejsc, w których mogę pooglądać półnagie ciała jakichkolwiek kobiet; widać sie rozminęliśmy z tym celem.:P
  – AguasCalientes, ja tego miejsca nie odpuściłam, ale sporo zależy od tego na ile trekking uda sie nam zrobić.:)

  Poza tym jak nam uda się zobaczyc 3/4 tych miejsc, które mamy na liście to ja już rada bedę.:) Co nie znaczy, że nie będe robić wszystkiego, żeby plan zrealizować.:D

  Napisz odpowiedź
 2. Czytanie ze zrozumieniem jednak jest sztuką dostępną nie dla każdego, prawda? Skreśliłem oba miejsca plażowe, a na Aguas Calientes będę nalegał. A za to, że się publicznie wyzłośliwiasz, będę Cię torturował klasykę włoskiego disco italiano w wydaniu “Ricchi e Poveri”. Miałaś już próbkę w przedostatni weekend, więc wiesz, co Cię czeka.

  “Aaaacapuuulcoooo!” :)

  Napisz odpowiedź
 3. No wybacz, ale sam zatytułowałeś wpis “A tam nie pojedziemy…”. A że trzy kropki po wpisie o Aguascalientes oznaczały powyższe, to cóż. Nie każdemu dana jest umiejętność czytania Ci w myślach.
  Odnośnie piosenki o Acapulco, zrob linka! Niech każdy słucha czym mnie katujesz, bo jak porównac Towje spiewanie i umiejętności negocjacyjne, to jednak te drugie, o ile czasem marne, to jednak lepiej Ci ida niż spiewanie.:P

  Napisz odpowiedź

Zostaw odpowiedź