Wspomnienie tygodnia: powrót z krainy kaktusów

Każdy wyjazd kiedyś się kończy, ale chciałabym, żeby każdy mój wyjazd na powrocie miał takie punkty widokowe, jak te poniżej.  Właśnie to podoba mi się w sposobie zwiedzania Parków Narodowych w Stanach: możliwość ich przejechania samochodem z opcją zatrzymania się w każdym i bardziej szczegółowego zwiedzenia. Kreacje natury są tam zbyt piękne, żeby podziwiać je wyłącznie zza okien samochodu.

Prawda jest taka, że kiedy pogoda dopisuje – a o tę nietrudno w Arizonie – spacer po zakątkach parków jest naprawdę wytchnieniem od miast, zgiełku hałaśliwych ulic i innych ludzi. Ja nie trafiłam na jakieś wielkie tłumy zwiedzających razem z nami.  Poza tym trasa samochodowa ułożyła się nam tak, że udało się zahaczyć o jeszcze jeden park. :D Zdecydowanie zauroczyły mnie te miejsca. Chcę tam wrócić…

Mała uwaga na koniec: sporo z tych zdjęć robionych jest z samochodu, co moim zdaniem podkreśla tylko charakter tej wyprawy. Mam nadzieję, że dla Was to wrażenie będzie podobne.

[Not a valid template] [audio:powrot.mp3|loop=yes|autostart=yes]

Autor: Ewa

Humanistka z wykształcenia, pracownik branży lotniczej, pasjonująca się relacjami międzyludzkimi, poznawaniem nowych kultur, islamem i fotografią. Co jakiś czas pakuje plecak i jedzie tam, dokąd ciągnie ją serce. Kiedyś dostała propozycję dołączenia do ekipy koleżanek wybierających się do Ameryki Południowej i to wystarczyło, by złapała bakcyla podróżowania. Lubi być blisko ludzi i ich życia. Współtwórczyni tego bloga.

Udostępnij ten post na:

3 komentarze

  1. Przepraszam, że tak trochę prozaicznie, ale co jest w słoikach?

    Napisz odpowiedź
  2. Nie ma co przepraszać za ciekawość Agata.:D W ciemniejszym cola, w jaśniejszym sprite.:) Na mnie to wrażenia nie zrobiło, bo w knajpie krakowskiej Społem, można było też w słoiku dostać takie specjały. Natomiast moja mama umarła ze śmiechu.:D

    Napisz odpowiedź
  3. Ja też padłam :) Pamiętam jak w słowackiej knajpie przeczytałam życzenia dla Polaków w menu: “Udanego posiłku życzy cały kolektyw lokalu :)”

    Napisz odpowiedź

Zostaw odpowiedź