Wadi Rum: czerwone piaski

Wadi – znaczy dolina. Wadi Rum – to największa dolina w Jordanii. Jej czerwone piaski są słynne na cały świat, a skały przyciągają pasjonatów wspinaczki górskiej. Obecnie opiekują się nią Beduini, którzy gwarantują spędzenie na niej naprawdę osobliwego czasu.

Pustynnych krajobrazów w Jordanii nie brakuje. W Syrii zresztą też. Jednak powierzchnia terenu, jej wyboistość, zmiana kolorystyki oraz temperatury powietrza sprawia, że każda z nich zaskakuje czymś zupełnie innym i nowym. My na tej właśnie, zdecydowaliśmy się zostać na noc. Przeżycia i wspomnienia są niesamowite. A niech nasza radosna twórczość dowiedzie, że warto takie wspomnienia mieć w swoich szufladkach.:)

Jako ciekawostkę dodam na koniec, że Brian de Palma,  plenery właśnie tej pustyni wykorzystał w filmie “Czerwona planeta”. Nie dziwi fakt, że piaski Wadi Rum udawały tam marsjańską powierzchnię. Was ten fakt też nie zdziwi, a jako dowód – zdjęcia poniżej.:)

Autor: Ewa

Humanistka z wykształcenia, pracownik branży lotniczej, pasjonująca się relacjami międzyludzkimi, poznawaniem nowych kultur, islamem i fotografią. Co jakiś czas pakuje plecak i jedzie tam, dokąd ciągnie ją serce. Kiedyś dostała propozycję dołączenia do ekipy koleżanek wybierających się do Ameryki Południowej i to wystarczyło, by złapała bakcyla podróżowania. Lubi być blisko ludzi i ich życia. Współtwórczyni tego bloga.

Udostępnij ten post na:

2 komentarze

  1. nie ma zdjec, ja nic nie widze

    Napisz odpowiedź
  2. Trzeba mieć zainstalowanego Flasha w przeglądarce. Najlepiej oglądaj bloga w Firefoxie, on ma wbudowanego Flasha.

    Napisz odpowiedź

Zostaw odpowiedź