Hajfa – ogrody w świątyni Baha

Hajfa to miejsce, które w Izraelu trzeba koniecznie odwiedzić! Są tutaj tereny górzyste, jest woda i są ogrody! Piękne, symetryczne, rozpostarte na wzgórzu, które za dnia i nocą wyglądają imponująco. Miasto to urzekło mnie szczególnie. Jednym z powodów był fakt, że świetnie się po nim włóczy. :D

Miasto położone jest nad zatoką, dzięki której ma dojście do Morza Śródziemnego. A to z kolei sprawia, ze jest to największy przeładunkowy i pasażerski port Izraela. Stojąc na wzgórzu i czekając na spacer po ogrodach Bahaitów, można zobaczyć panoramę miasta i to jak port jest aktywny.

Jednak największą atrakcją turystyczną Hajfy jest świątynia Bahaitów, która wznosi się w starannie pielęgnowanych ogrodach. Świątynia jest przykryta złotą kopułą. To jeden z dwóch głównych ośrodków duchowych bahaizmu. Drugi znajduje się w Indiach i jest to dość słynny Dom Modlitwy w Indiach. Znany częściej pod nazwą Świątyni Lotosu, z powodu swojego kształtu. Ten drugi obiekt sakralny, też miałam okazję zobaczyć podczas pobytu w Delhi, wieki temu.:)

Co do Hajfy to nie będę się rozpisywać, a zabiorę Was na spacer. Zapraszam!
[Not a valid template]

Autor: Ewa

Humanistka z wykształcenia, pracownik branży lotniczej, pasjonująca się relacjami międzyludzkimi, poznawaniem nowych kultur, islamem i fotografią. Co jakiś czas pakuje plecak i jedzie tam, dokąd ciągnie ją serce. Kiedyś dostała propozycję dołączenia do ekipy koleżanek wybierających się do Ameryki Południowej i to wystarczyło, by złapała bakcyla podróżowania. Lubi być blisko ludzi i ich życia. Współtwórczyni tego bloga.

Udostępnij ten post na:

Zostaw odpowiedź