Wspomnienie tygodnia: Biała Pustynia

Sahara el Beida, czyli Biała Pustynia to główna atrakcja oazy Farafra w zachodnim Egipcie. W przeciwieństwie do wielu innych miejsc w Egipcie tutaj nie ma tłumów. Jest tylko surrealistyczny krajobraz wokół. Skały, piasek i biel rażąca w oczy.

Wiatr przez miliony lat wyrzeźbił najbardziej nieprawdopodobne kształty skał. Biała Pustynia to unikalny cud Egiptu, najbardziej spektakularna część tutejszej Sahary. Warto ją zobaczyć na własne oczy. Wrażenia gwarantowane!!!
Można tu zrobić niepowtarzalne zdjęcia, bo formy i kształty nie tylko zachwycają, ale prowokują do komponowania, chęci uwieczniania…Podobne formacje są efektem procesu erozji i działania wody. Najczęściej można ja zobaczyć właśnie na pustyniach, gdzie powstawały przez tysiące lat.
Wiatr, piasek, woda i oto jakie efekty.
Zresztą, sami zobaczcie!

[Not a valid template]

A żeby oglądało się lepiej trochę przyjemnej muzyki!

[audio:pustynia.mp3|loop=yes|autostart=yes]

Autor: Ewa

Humanistka z wykształcenia, pracownik branży lotniczej, pasjonująca się relacjami międzyludzkimi, poznawaniem nowych kultur, islamem i fotografią. Co jakiś czas pakuje plecak i jedzie tam, dokąd ciągnie ją serce. Kiedyś dostała propozycję dołączenia do ekipy koleżanek wybierających się do Ameryki Południowej i to wystarczyło, by złapała bakcyla podróżowania. Lubi być blisko ludzi i ich życia. Współtwórczyni tego bloga.

Udostępnij ten post na:

Zostaw odpowiedź