Wspomnienie tygodnia: St. Tropez i port Grimaud

Saint Tropez to chyba jedno z najbardziej znanych miast wybrzeża francuskiego. Rozsławiły je sławy, które spędzają tutaj swoje urlopy jak i słynny żandarm. Malowniczy port oraz kolorowe kamieniczki mieszczące się w przepięknych zaułkach. Wały obronne z cytadelą, które zostały udostępnione zwiedzającym.  Jachty zacumowane w tutejszym porcie to tylko przedsmak przepychu i luksusów, którymi to miejsce opływa.

Stąd niedaleko już do miejsca zwanego portem Grimaud. To mała, francuska Wenecja. Nie ma tutaj zabytków. Nie ma starych domów ciasnych uliczek. Są za to piękne jachty, kanały i drogie restauracje. Jest tak dlatego, iż miasto powstało jako spełnienie marzeń alzackiego architekta Francoisa Spoerry’ego, który w latach sześćdziesiątych kupił bagniste tereny u ujścia rzeki Giscle i rozpoczął budowę od podstaw “mini-Wenecji”. Port zajmuje powierzchnię  90 ha . Zbudowanych jest tam 2500 domów, które stoją wzdłuż kanałów i posiadają własne cumowiska. Miejsce magiczne, na pewno warte odwiedzenia, bo to już zupełnie niedaleko od Saint Tropez.

Na tym kończą się małe wspominki z francuskiej Prowansji. A za tydzień…a to niespodzianka!:D

[Not a valid template] [audio:amelia_2.mp3|loop=yes|autostart=yes]

Autor: Ewa

Humanistka z wykształcenia, pracownik branży lotniczej, pasjonująca się relacjami międzyludzkimi, poznawaniem nowych kultur, islamem i fotografią. Co jakiś czas pakuje plecak i jedzie tam, dokąd ciągnie ją serce. Kiedyś dostała propozycję dołączenia do ekipy koleżanek wybierających się do Ameryki Południowej i to wystarczyło, by złapała bakcyla podróżowania. Lubi być blisko ludzi i ich życia. Współtwórczyni tego bloga.

Udostępnij ten post na:

4 komentarze

 1. hmmm niech no zgadne … za tydzien bedzie Monaco :D albo fajerki ;-) w Cannes
  pozdrowki

  Napisz odpowiedź
 2. Ja wprawdzie nie mam pojęcia, ale stawiam na Monaco.

  Okiennice cudne :)

  Napisz odpowiedź
 3. Oj Dziewczyny! W Monaco nie byłam…jeszcze.:D Ale niespodzianka, to niespodzianka. Powiem tyle w kwestii Waszych zgadywanek: ZIMNO! BRRRR!:D

  Napisz odpowiedź
 4. no dobrze, to skoro Monaco nietrafione, to ja mam trzy typy: Cadiz, Nantes, Bombaj

  Napisz odpowiedź

Zostaw odpowiedź