Książkę polecamy: “Pisane słońcem” Maćka Roszkowskiego

Pamiętacie, w marcu zapowiadałam, że będzie!  Teraz już jest w księgarniach, a ja dostałam jeden z egzemplarzy, nie tylko po to, żeby przeczytać i o nim tutaj napisać. Przede wszystkim, żeby Wam, Czytelnikom naszego bloga, zrobić niespodziankę! Zapraszam zatem na recenzję książki i konkurs!

Maciej przez prawie dwa lata wędrował po Azji. Sposób opisu miejsc, które odwiedził, jest specyficzny. To bardzo osobiste refleksje, często z miejsc mniej znanych lub wręcz nieznanych, których nie znajdziemy w przewodniku. W miejscach tych przeżywał wartościowe spotkania i dzieli się tym właśnie na stronach książki. Jest o spacerach w dżungli, tańcach grupowych na publicznych placach w Chinach, o targach w Indiach oraz miejscach, gdzie mieszkają duchy, że o kogutach z ogonami dłuższymi od pawich, nie wspomnę.

Podróżowanie po świecie, a zwłaszcza po Azji, wcale nie jest niebezpieczniejsze niż podróżowanie po swoim mieście czy kraju. Jest tylko śmiertelnie niebezpieczne dla naszych przekonań.  Według mnie, właśnie to zdanie jest kwintesencją stylu podróżowania, o jakim Maciek pisze w swojej książce. Otwarta głowa, otwarte serce i chłonięcie tego, co wokoło, ale zejście z utartego szlaku i podążanie za głosem własnego serca, blisko ludzi i ich życia. I pewnie dlatego tak spodobał mi się ten kolejny głos wśród podróżniczej braci pisarzy. Jest bliski temu, którego ja staram się szukać w moich wyjazdach.

Layout 2

Na koniec dostajemy jeszcze pakiet porad, z których, jak sam autor pisze, można (…) skorzystać lub pomyśleć, że się wymądrzam, i pozostać przy swoim. Są one dość powszechne i oczywiste dla tych, którzy już trochę dali się światu wciągnąć, ale zawsze warte przypomnienia i pokazania ich z trochę innej strony. Zachętą niech będzie też spora ilość zdjęć, książka jest bowiem bogato ilustrowana.

A na koniec konkurs, w którym można wygrać jeden egzemplarz książki “Pisane słońcem” Maćka Roszkowskiego.

Zasady formalne konkursu:

  1. Należy polubić na Facebooku dwa fanpejdże:  naszego bloga oraz książki Maćka Roszkowskiego „Pisane słońcem”.

  2. Należy udostępnić na swojej tablicy (jako publiczny) ten post.

  3. Odpowiedź na pytanie konkursowe, które zadajemy poniżej, należy przesłać do nas mailem na adres portal@poprostupodroz.com

    Na odpowiedzi czekamy do niedzieli, 01 czerwca 2014 do północy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wtorek, 03 czerwca 2014, po 18:00.

Pytanie konkursowe jest następujące:

Zakładamy, że dostajesz miesiąc wolnego czasu: od rodziny, pracy, czegokolwiek, co Cię zajmuje na co dzień. Co zrobiłbyś/zrobiłabyś z tym czasem?

Pamiętajcie, że niekoniecznie musi to być odpowiedź podróżnicza. Otwórzcie głowy i dajcie się ponieść marzeniom chowanym w szufladach Waszych myśli. Jury, w składzie ja i Tomek, wybierze odpowiedź, która spodoba mu się najbardziej.

Zapraszamy!

Zróbcie sobie prezent na Dzień Dziecka!!!:D

Autor: Ewa

Humanistka z wykształcenia, pracownik branży lotniczej, pasjonująca się relacjami międzyludzkimi, poznawaniem nowych kultur, islamem i fotografią. Co jakiś czas pakuje plecak i jedzie tam, dokąd ciągnie ją serce. Kiedyś dostała propozycję dołączenia do ekipy koleżanek wybierających się do Ameryki Południowej i to wystarczyło, by złapała bakcyla podróżowania. Lubi być blisko ludzi i ich życia. Współtwórczyni tego bloga.

Udostępnij ten post na:

Zostaw odpowiedź