Podróżnicy w Radiu Kraków Małopolska

Niedawno pokazaliśmy trochę fotek z naszych podróży na slajdowiskach w Ptaśku. W tym tygodniu będziemy snuć opowieści na antenie radiowej. Właśnie dostaliśmy z Ewą zaproszenie do audycji Między biegunami w Radiu Kraków Małopolska. Słuchajcie więc nas w tę sobotę, 27. marca, do 14:05 do 15:00.


Będziemy opowiadać o Bliskim Wschodzie: o meczetach, o bliskowschodnim jedzeniu, o rzymskich ruinach na pustyni i o wielu innych rzeczach…

Mimo wcześniejszych odwiedzin w krajach typowo muzułmańskich – takich, jak na przykład Malezja – wyjeżdżaliśmy w grudniu 2009 na Bliski Wschód z wyobrażeniami o Arabach wyniesionymi z zachodnich mediów. Głównie niezbyt pozytywnymi. Tymczasem zastaliśmy tam ludzi, którzy najwyżej cenią sobie wartości rodzinne, prawa gościnności – nawet (a może zwłaszcza) w stosunku obcych – stawiają absolutnie ponad wszystko i rzadko kiedy gdziekolwiek się spieszą. Spędziliśmy noc na pustyni w namiocie Beduinów w Jordanii, zostaliśmy ugoszczeni w domu lokalnego szejka daleko na wschodzie Syrii i spotkaliśmy przyjazną duszę w zniszczonym wojną Libanie.

Do tej pory od kilku lat podróżowaliśmy po świecie z założeniem, że nie wrócimy w te same miejsca. Jednak w przyszłym roku na Bliski Wschód, tropami naszej ostatniej wyprawy, na pewno wybierzemy się ponownie. A wszystko dzięki temu, że zauroczyli nas wspaniali, żyjący tam ludzie.

Do usłyszenia w sobotę na częstotliwość 101.60 FM (w Krakowie i okolicach) lub w Internecie.

Autor: Tomek

Politolog i dziennikarz z wykształcenia, konsultant biznesowy z zawodu, podróżnik z zamiłowania. Zarządza agencją konsultingową Ancla Consulting specjalizującą się w dotacjach unijnych dla przedsiębiorców, wykłada geografię polityczną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wszystkie wolne chwile wykorzystuje na podróże, a zdjęcia i relacje z nich zamieszcza na tym blogu.

Udostępnij ten post na:

Zostaw odpowiedź